Hazır Ofis Nedir? Hazır Ofisin Avantajları Nelerdir?

Hazır Ofis Nedir?

Hazır ofisler, sizin yerinize önceden hazırlanmış çalışma alanlarıdır. Tanımı kısa, işlevi büyük olan hazır ofisler; şirketlerin kuruluş masraflarını, genel ve personel giderlerini azaltarak, minimum bütçe ile insanların sadece işlerine odaklanmasını sağlayan ofis çeşididir. Lokasyon olarak, ticari itibarı yüksek olan semtlerde yer alan ve iç dekorasyonu uzman kişiler tarafından tasarlanan kaliteli kapalı mekânlardır. Çalışma veriminizi artıran hazır ofislerde tek başınıza çalışabildiğiniz gibi ekibiniz ile birlikte yeni işlere de imza atabilirsiniz. Bir ofisin ihtiyacı olan tüm teknolojik ve elektronik donanımı size sunan hazır ofis çeşitleri ile modern dünya standartlarına sahip olabilirsiniz. Bu sistemin dışında sanal ofis nedir? sorusunun cevabını bir önceki yazımızda bulabilirsiniz.

Daha fazlasını oku

Girişimcinin Yol Haritası

girisim-ofisi

Girişimcinin yol haritasının ilk durağında doğru iş alanı seçimi yer alır. Başarılı bir işletme sahibi olabilmek adına, seveceğiniz, kazanımlarınızı aktarabileceğiniz bir sektör seçmek, keyif alarak çalışacağınız ve başarı yolunda emin adımlar atacağınız bir sürecin başlangıcı olabilir.

Girişimciler Yola Nasıl Başlamalı?

Hangi alanda çalışacağınıza karar verdiyseniz öncelikle iş planı hazırlamanız sonraki adımlarda işinizi çok kolaylaştırabilir. Doğru bir iş planı için öncelikle hedefleri belirlemeniz gerekir. Hedeflerin belirlenmesinin ardından bu hedeflerin gerçekleşilmesine yönelik atılabilecek adımları kararlaştırmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. İş planı hazırlığını tamamladıktan sonra, maliyet hesabı üzerine yoğunlaşmak işinizin geleceği açısından önemlidir. İşletmenizin kurulumundan önce, ilk birkaç ayın giderlerini hesaplayarak likidite olanağı olarak elinizde tutarak kuruluş sürecindeki dalgalanmaların önüne geçebilirsiniz. Bu süreçte işletmenizin çalışan sayısını minimum düzeyde tutmayı düşünebilirsiniz. Hatta kira, elektrik gibi giderleri de en aza indirgemek adına sanal ve paylaşımlı ofislerden faydalanabilirsiniz.

Daha fazlasını oku

Yeni Nesil Ofis: Çözümleri Paylaşımlı Ofis ve Sanal Ofis

Günümüzde evden çalışmak, tam zamanlı ya da yarı zamanlı bir freelancer olmak bir çeşit meslek haline gelmiş durumda. Teknolojinin gelişmesi, internetin yaygınlaşması ve yeni iş kollarının türemesi ile birlikte artık birçok meslek, belirli bir ofis ya da mekâna ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilebiliyor. Klasik ofis düzeninin geride kaldığı ve üreticiliğin önem kazandığı böylesi bir dönemde ise freelancer çalışma şekli ile birlikte yeni nesil ofis çözümleri de trend olmaya başlıyor.

Sanal ofis, kobilerin ya da bireysel çalışanların gerçek bir ofis veya masa olmadan fiziksel bir ofisin faydalarının çoğuna sahip olmasını sağlarken; paylaşımlı ofis, home office veya bir kahve dükkânının izolasyonundan kaçmak isteyenler için uygun fiyatlı çalışma ortamı sunuyor.

Daha fazlasını oku

Sanal Ofis Nedir?

  Sanal ofis, sabit bir bürosu olmayanların, yaptığı işin hem yasal hem de müşterilere gösterebileceği belirli bir iş adresi olmasını sağlayan, kargo ve postaların karşılandığı, çağrıların cevaplandığı, dilediği zaman müşterilerin ağırlanmasını ve toplantıların yapılmasına olanak sunan, masa, sandalye, koltuk gibi çalışma alanının bulunduğu bir ofis modelidir.
Daha fazlasını oku

Antalya’da Ticaret Yapmak ve Şirket Kuruluşu

Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri olan Antalya; turizm, tarım ve ticaret başta olmak üzere farklı iş kollarında pek çok iş fırsatı barındırıyor. Bir liman kenti olması sayesinde uluslararası arenada hizmet sunan pek çok şirket, Antalya’yı merkez olarak seçiyor. Öte yandan tüm dünyada değişen çalışma kültürü, Antalya’daki profesyonel iş dünyasını da derinden etkiliyor. Çalışmak için sabit bir ofise ihtiyaç duymayan profesyoneller, kendi işlerini ofis ortamından bağımsız idare etmek isteyenler yeni nesil ofis çözümlerine yöneliyor. 

Daha fazlasını oku

Yeni Nesil Ofisler Workport ile Şimdi Antalya’da

Yeni nesil ofis çözümleriyle çalışma hayatına renk katan Workport, Antalya’da hizmet vermeye başladı. Antalya’nın en prestijli adreslerinden Remel Plaza’da hizmet veren Workport, tüm çalışanları bu dinamik ortamın bir parçası olmaya davet ediyor. Workport Ofis Hizmetleri; sanal ofis, hazır ofis ve paylaşımlı ofis servisleri ile iş dünyasının değişen ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Girişimciler, yeni şirket kuranlar ve şirket maliyetlerini düşürmek isteyenler için ofis çözümleri oluşturan Workport, her bütçeye ve her ihtiyaca uygun hizmetler sunuyor. 

Daha fazlasını oku
Hemen Ara!