Sanal Ofis Nedir?

En çok merak edilen sanal ofis nedir sorusu herkes tarafından popüler olmaktadır. Sanal ofis, herhangi bir ofise ihtiyaç duymamakta olan şirket sahiplerinin faydalandığı uygulamadır. Yeni olan girişimde bulunmak isteyen bireylerin, işlerini yasal bir şekilde yürütebilmeleri için de şirket kurulumlarını gerçekleştirmeleri gereklidir. Fakat şirket kurulumu yapılabilmesi amacı ile resmi olarak gösterilebilecek merkezi bir adrese ihtiyaç vardır. Buna ek olarak sanal ofisler de bu bağlamda şirket sahibi olmak isteyen kişilere hem prestijli olacak bir adresleri hem de ihtiyaçları olacak birçok hizmeti sağlar.

 Sanal Ofis Avantajları Nelerdir?

 Öncelikle sanal ofis avantajları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır. Bunlar;

 Stopaj ödemezsiniz,

  •  Ofis giderlerini optimize etme olanağı sağlar,
  •  Tam donanımlı toplantı ve ya seminer salonları,
  •  Minimum maliyet ve de maksimum prestij,
  •  Personel yatırımı yapmasınız.

 Sanal Ofis Yasal mı?

Türk Ticaret Kanunu’nda yer almakta olan ifadelere göre sanal ofisler genellikle ülkemizde tamamen sanal ofis yasal mı sorusu evet şeklinde olmaktadır. Kanunlarda belirtilen iş yerleri adresi tanımına dair ayrıntılı bir açıklama bulunmaması bu ofisleri yasal hale getirir. Burada önemli olan ulaşılabilir bir adres ve ya iletişim kanallarının olmasıdır. Böylece prestijli olan bir adrese sahip olarak profesyonel bir sistem ile çalışarak işinizi çok kısa sürede daha da ileriye taşıyabilirsiniz.

 Sanal Ofis Fiyatları

Genel olarak ihtiyaçlar doğrultusunda, sanal ofisleri kiralarken adreste şirketin kuruluşunu yapabilir ve ya şirketinizi bu sanal ofis adresine taşıyabilirsiniz. Sanal ofislerin genel kiralama, vergi daireleri ve de resmi kurumlar tarafından kabul gören kiralama modelidir. Ofis kiralamaya göre yaklaşık %80’e kadar daha karlı maliyet avantajı sunmaktadır.

Ayrıca şirket kuruluşu yapacağınız ve ya şirketinizi taşıyacağınız ilgili lokasyonu belirledikten sonra, sanal ofis firması ile beraber hizmet içerikli kiralama sözleşmesi imzalanır ve ilgili resmi makamlara sunulabilir. Resmi iş adresi içermekte olan kiralama sözleşmeleri en az olarak 6 aylık imzalanır. Genellikle sanal ofis fiyatları özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sözleşme süresi ve de ödeme planına bağlı indirimler uygulanır.

Özetle yazımızda size sanal ofis nedir hakkında bilgi vermeye çalıştık. Daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz!

Sanal ofis kullanarak şirket kurmak hakkında yazımızı okuyabilirsiniz.

Sanal ofis hakkında Wikipedia yazısını okumak için tıklayın.

Bu Yazıyı Paylaşın

Son Yazılar

photo

Paylaşımlı Ofis Nedir?

Devamını Gör
photo

Sanal Ofisle Şirket Kurmak

Devamını Gör
photo

Neden Sanal Ofis?

Devamını Gör
photo

Hazır Ofis Nedir?

Devamını Gör
photo

Limited Şirket

Devamını Gör
photo

Anonim Şirket Nasıl Kurulur?

Devamını Gör
photo

Sanal Ofis Nedir?

Devamını Gör
photo

Şirket Kurmak

Devamını Gör
Teklif Formu
Teklif Al