Sanal Ofis Nedir?

05

  Sanal ofis, sabit bir bürosu olmayanların, yaptığı işin hem yasal hem de müşterilere gösterebileceği belirli bir iş adresi olmasını sağlayan, kargo ve postaların karşılandığı, çağrıların cevaplandığı, dilediği zaman müşterilerin ağırlanmasını ve toplantıların yapılmasına olanak sunan, masa, sandalye, koltuk gibi çalışma alanının bulunduğu bir ofis modelidir.
Modern Bilim ve Teknoloji alanında yaşanan hızlı gelişmeler sayesinde bilinen meslek grupları yelpazesine de sürekli yenileri ekleniyor. Dijital çağ olarak nitelendirilen bu iş akışına dahil olan freelancer’lar, girişimciler, serbest meslek erbapları, kobiler, kurumsal firmalar da çalışma sistemlerini yaptıkları işin koşullarına uygun olacak şekilde organize etmek ve düşük maliyetle yüksek performans sağlamak istiyor. Esnek çalışma saatlerine sahip olmak ve farklı ortamlarda özgürce faaliyet göstermek verimliliğin artması anlamına geliyor.

İş yaşamınızı ve çalışmalarınız istediğiniz ortamda özgürce yürütme imkanı sunan sanal ofis ayrıcalıkları sayesinde, müşterileri ağırlamanız veya mühim toplantılara ev sahipliği yapmanız gereken zamanlarda, ön rezervasyon sistemini kullanarak size en yakın lokasyonda, belirttiğiniz tarih ve saatte, tercih ettiğiniz oda ya da toplantı salonundan yer ayırtmanız mümkün oluyor.


Ortalama Sanal Ofis Fiyatları Nedir?

  Sanal ofis fiyatları araştırılırken birtakım ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor. Ortalama fiyatlar her bütçeye ve zevke uygun olmakla birlikte almak istediğiniz sanal ofis hizmetinin ayrıntıları dahilinde değişkenlik gösteriyor. Faaliyet gösterdiğiniz firma adına yasal ve prestijli bir adres belirtmek ve bu adresi kartvizitinize ekleyebilmek için istiyorsanız 150 TL + KDV’den başlayan üyelik fiyatları sizleri bekliyor.


  İş adresine ilave olarak bu fiyat paketinde size sunulan avantajlı ek hizmetler bulunuyor. Prestijli ve ulaşımı kolay bir lokasyonda müşteri ağırlama ya da toplantı yapma ihtiyacı duyduğunuzda, gün ve saat bildirerek ön rezervasyon yaptırabileceğiniz, belirli limitlerde kullanabileceğiniz hazır bir ofisiniz bulunuyor. Profesyonel operasyon ekibi size gelen çağrıları İngilizce veya Türkçe olarak firmanızın adıyla karşılıyor ve size yönlendiriyor. Kargo ve postalarınızı adınıza teslim alıyor. İşinizi özgürce ve dilediğiniz dış mekanda yürütmenizi kolaylaştırıyor.


  Cowork çalışma modeli sanal ofisin farklı hizmetlerini kapsayan detaylarıyla 300 TL + KDV’den başlayan fiyat paketlerinden başlıyor. Özellikle sabit bir iş yerinden tam bağımsız ya da yarı bağımsız şekilde evde veya dış mekanlarda çalışmak zorunda kalanların iş performansını artırabilmesine olanak sağlıyor. Coworking hizmeti özellikle evde çalışırken bunalanların, işine odaklanmakta zorlananların ya da dış mekanda gürültü kirliliğine maruz kalarak verimli çalışamayanların imdadına yetişiyor. Aylık, saatlik ve kontör tarzı fayda sunan çalışma ortamı ortak ya da çoklu paylaşım alanlarında kullanabileceğiniz bir masa, sandalye, sınırsız çay, kahve ve ikram gibi imkanlarıyla rahatça çalışma fırsatı veriyor.Sanal Ofis Firmaları Hangi Meslekleri Kapsar?

  Sanal ofis firmaları arasında birçok meslek grubu bulunuyor. Sabit bir ofise bağlı kalarak faaliyet göstermek istemeyenler, gayrimenkul, web tasarım gibi kendi işini yapanlar, e ticaret işiyle uğraşanlar, avukatlar, muhasebeci gibi serbest meslek erbapları, kurumsal bir firmaya yarı zamanlı bağlı çalışanlar, freelancer’ler, girişimciler, kobiler ya da kurumsal firmalar ilk sıralarda yer alıyor.


Sanal Ofis Kullanımı Yasal Mı?

  Evet. Sanal ofis kullanımı yasaldır. Çünkü resmi olarak bir iş yerinin kurulabilmesi ya da faaliyetini yürütebilmesi için geçerli bir iş mekanı yani adres belirtme zorunluluğu bulunuyor. Yapılacak olan işin niteliği her ne olursa olsun o işi yapanların devlete karşı bir tüzel kişi ya da gerçek kişi vasfı oluyor. Sonuç olarak da iş yapan vatandaşın bir mükellefiyeti söz konusu oluyor, dolayısıyla fatura kesme ve vergi ödeme yükümlülüğü doğuyor. Sanal ofis kullanarak hizmet alanları, faaliyet gösterdiği firma adına almış olduğu resmi ve yasalar önünde geçerli bir iş adresi beyan edilmiş oluyor.


Sanal Ofis Kullanımında Nasıl Avantajlar Vardır?

  • Yüksek maliyetli ofis kirası, faturalar, personel çalıştırma, stopaj gibi masraflarından kurtulmanızı ve yasal bir adres almanızı sağlar.
  • Profesyonel operasyon desteği sayesinden müşterilerinizden gelen aramalar firma adıyla karşılanır ve tarafınıza yönlendirilir.
  • Müşterilerinize prestijli bir lokasyonda profesyonel imaj çizebileceğiniz bir iş adresiniz olur.
  • Dilediğiniz zaman misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz ve toplantılarınızı yapabileceğiniz ofisiniz daima hazır bulunur.
  • Lounge özel hizmet alanlarında sınırsız çay, kahve, ikramlar ve daha fazlasından yararlanma şansınız vardır.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hemen Ara!