Sanal Ofise Geçme Nedenleri Nedir?

Günümüzde pek çok girişimci farklı sektörlerde çalışmalarına devam etmektedir. Girişimciler genellikle çalışmalarını hazır ofislerde sürdürürken bazı kişiler uzaktan çalışma sistemini benimsemiştir. Bunun için sanal ofisler yer almaktadır. Özellikle son yıllarda pandemi sürecinde bu ofis türü çok sık tercih edilmektedir. Ofisini bu ofis türüne taşıyarak kişiler daha verimli bir çalışma süreci geçirebilirler.

Sanal Ofis Nedir?

Girişimcilik sektöründe pek çok sektörde çalışan birçok kişi bulunmaktadır. Farklı sektörlerde çalışan bu kişiler işlerini çeşitli yöntemler ile sürdürmektedir. Hangi sektör olursa olsun burada temel amaç başarılı olmaktır. Fakat başarılı olmak için hangi çalışma yöntemlerinin izlenmesi gerektiğinin de bilinmesi gerekir. Bu anlamda günümüzde özellikle pandemi sürecinde uzaktan çalışma sistemi büyük önem taşımaya başlamıştır.

İşlerini uzaktan yürütenler için her yerden çalışma imkanı sunmaktadır. Özellikle home office çalışan kişilerin en çok tercih popüler yöntem olan ofis çözümünde daha düzenli ve disiplinli çalışma olanağını sağlamaktadır. Diğer ofislerden farkı olan nokta ise istenilen lokasyondan çalışmaların sürdürülmesidir. Bu sistem ile daha özgür bir çalışma ortamına sahip olunurken, sekreter ve adresler resmi adres olarak gösterme fırsatlarını da sunmaktadır. Daha detaylı bilgi için sanal ofis nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Neden Tercih Edilmelidir?

 Kişiler ofislerini sanal ofislere taşıyarak pek çok avantaj sağlayabilirler. Özellikle işler daha verimli ve daha hızlı gerçekleşebilir. En büyük nedeni uzaktan çalışanlar için çalışmanın daha verimli hale gelmesini sağlamaktır. Diğer nedenleri ise şunlardır:

  •  Yapılacak çalışmaların daha sistematik bir hale gelmesi,
  •  Profesyonel bir çalışma yönetiminin olması,
  •  Müşterilere daha kolay erişilmesi,
  •  Daha iyi bir planlama sürecinin olması çalışanların geçmelerini sağlamaktadır.

 Avantajları Nelerdir?

 Sanal ofisler fiziki ofislerin maliyetlerine göre çok daha uygundur. Aylık olarak kiralanabilecek sanal ofisler ile mevcut işler gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra ihtiyaç duyulan tüm ofis imkanlarına da sanal ofisler ile sahip olunabilir. Birçok avantaj sağlaması nedeniyle son yıllarda çok sık tercih edilmektedir. Avantajları şu şekilde sıralanabilir.

  • Klasik ofislere göre maliyetleri daha düşüktür.
  • Adresleri genellikle prestijli konularda bulunduğu için şirket hakkında ilk görüşün olumlu olmasını sağlamaktadır.
  • Sınırsız internet hizmeti bulunmaktadır.
  • Sekretarya hizmetleri pek çok alanda yardımcı olmaktadır.
  • Posta yönetimi hizmetleri de yer almaktadır.
  • İhtiyaç olunduğu zaman toplantı salonlarına da sahip olunabilmektedir.

Fiyatları Nedir?

 Son zamanların en yeni trendleri arasında bulunan sanal ofisler bir ofis veya iş merkezine bağlı olmadan tüm ofis olanaklarından yararlanılmasını ve bunu düşük maliyetler ile gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. İş gereği müşteri ziyaretleri gerekiyor veya proje bazlı çalışılıyor ise tercih edilebilir. Ofis ortamında olmadan ofis imkanlarından yararlanılan bu sistemin kişilere çok büyük avantajları bulunmaktadır.

Fiyatları genellikle içerdiği paketlere göre değişkenlik göstermektedir. İçerisinde bulundukları hizmetler fiyatlarına yansımaktadır. Posta bedeli hizmetleri, çağrı merkezi hizmetleri veya toplantı odası hizmetleri gibi pek çok hizmetler fiyatlarda da değişkenlik göstermesine neden olmaktadır.

 Kimler Tercih Eder?

 Fiziki ofis ihtiyacını ortadan kaldıran sanal ofisler genellikle ofise ihtiyaç duymadan çalışan, müşteri ziyaretleri yapan veya proje bazlı çalışan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle yazılımcılar, grafik tasarımcılar, video üreticiler ve home office çalışan kişiler bir ofise ihtiyaç duymazlar. Fakat şirket kurmak için bir adrese ihtiyaçları vardır. Sanal ofisler prestijli bir lokasyonda resmi adres sağlayarak freelancer çalışan kişilerin müşterilerin gözünde itibar kazanmasını sağlamaktadır. Avrupa’da çok tercih edilen bir ofis çözümüdür. Linkten virtual office terimiyle yabancı kaynaklar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sizden sanal ofis teklifi almak ve şirketinizin ofis masraflarını minimuma indirmek için hemen teklif alın.

Bu Yazıyı Paylaşın

Son Yazılar

photo

Paylaşımlı Ofis Nedir?

Devamını Gör
photo

Sanal Ofisle Şirket Kurmak

Devamını Gör
photo

Neden Sanal Ofis?

Devamını Gör
photo

Hazır Ofis Nedir?

Devamını Gör
photo

Limited Şirket

Devamını Gör
photo

Anonim Şirket Nasıl Kurulur?

Devamını Gör
photo

Sanal Ofis Nedir?

Devamını Gör
photo

Şirket Kurmak

Devamını Gör
Teklif Formu
Teklif Al